Vakcína Rotarix

Rotaviry nejvíce ohrožují malé děti do 24. měsíce věku. Ochrana proti rotavirům po očkování vakcínou Rotarix přetrvává až 3 roky, a toto očkování tedy zcela pokrývá období, kdy je výskyt rotavirových průjmů u dětí nejvyšší a současně nejzávažnější.

APLIKOVÁNO BEZBOLESTNĚ ÚSTY

První průběh rotavirové infekce přitom bývá nejtěžší, vakcínu je proto třeba podat co nejdříve. Samotné očkování se skládá ze dvou dávek, kdy první dávku lze podat již od 6 týdnů věku dítěte, druhá dávka se podává po uplynutí 4 týdnů od první dávky. Rotarix je orální typ očkování a podává se dítěti zcela bezbolestně ústy.

Očkování proti rotavirům vakcínou Rotarix lze současně kombinovat s hexavakcínou i s vakcínou pro prevenci pneumokokových onemocnění Synflorix.

Podobně jako ostatní vakcíny ani přípravek Rotarix nebude chránit 100 % očkovaných osob. Po očkování rotavirovými vakcínami byl velmi vzácně pozorován nežádoucí účinek intususcepce (část střeva je neprůchozí nebo vchlípená). Příznaky se mohou projevovat jako závažná bolest žaludku, přetrvávající zvracení, příměs krve ve stolici, otok břicha a/nebo vysoká teplota. Pokud u svého dítěte pozorujete jeden z těchto příznaků, ihned kontaktujte lékaře.

Podívejte se také na:

Očkovací kalendář vakcíny Rotarix

Očkování vakcínou Rotarix proti rotavirům je rozděleno do 2 dávek. Pro dostatečnou ochranu je nutné aplikovat obě dávky podle očkovacího kalendáře.

Našli jste, co jste hledali? ANO / NE
Je nám líto, že jste nenašli informaci, která Vás zajímá. Můžete ještě zkusit mapu stránek nebo nám napište e-mail.
Děkujeme za Vaši zpětnou vazbu - pokud máte další otázky, můžete se na nás obrátit na e-mailu cz.info@gsk.com.